בניית קישורים - החלפת קישורים

אחת הפעולות היותר חשובות בתהליך קידום אתרים היא פעולת החלפת הקישורים. פעולת החלפת קישורים בין שני אתרים נקראת בניית קישורים הדדית, פעולה זו תורמת לזרימה של תנועה בין האתרים המחליפים וכן גם מעלה את הדירוג של האתר במנועי החיפוש.


איך משיגים קישורים נכנסים

רישום לאינדקסים: אחת הדרכים הנפוצות לקבלת קישורים חד כיווניים היא הוספת אתר לאינדקסים החינמיים שמפוזרים ברחבי הרשת.

כתיבת מאמרים: דרך נוספת לקבלת קישורים חד כיווניים היא כתיבת מאמרים ופרסומם באתרים אחרים הרלוונטיים לתחום מהמאמר הנכתב. פירסום המאמר מתלווה בנתינת "קרדיט" לכותב המאמר, מה שמאפשר קבלת קישורים נכנסים ללא צורך בהוצאות קישורים.

פרסום הודעות בפורומים: ישנם פורומים בתחומים רבים המאפשרים לכם להוסיף חתימה הכוללת קישור לאתרכם בעת פירסום ההודעה בפורום. אותם קישורים הם קישורים לכל דבר לכן מומלץ מאוד להוסיף אותם לכל הודעה.

קניית קישורים: ישנם מקרים שבהם עדיף לקנות קישור רלוונטי לתחום האתר שלכם, קישור מאתר שמדורג במקום גבוה במנועי החיפוש. ברגע שהתועלת של הקישור עולה על העלות שלו אז מומלץ לקנות קישורים.

החלפת קישורים הדדית: דרך נוספת להחלפת קישורים היא פנייה ישירה לבעלי אתרים בבקשה מהם להחלפת קישורים הדדית עם אתרכם. דרך זו מומלצת להשגת קישורים רלוונטיים לתחום האתר שלכם אך קשה יחסית לשאר הדרכים שהוצגו.


כללים להחלפת קישורים

בעת הפנייה אל בעלי אתרים אחרים ספקו פרטים אודות האתר שלכם. תיצאו מנקודת הנחה שבעל האתר שעימו אתם מעוניינים להחליף קישורים אינו מכיר אותכם, ולכן יש את הצורך בסיפוק פרטים אודות אתרכם.

לפני הפנייה להחלפת קישורים מומלץ לנסח פנייה אישית שלא תראה כמו הודעה אוטומטית אלא משהו אישי שהקדשתם לו זמן.

בעת בקשת החלפת הקישורים מומלץ לציין את כתובת האינטרנט של אתרכם.

אם ברצונכם לשפר באופן משמעותי את היענות בעלי האתרים לקשר אליכם בחזרה, מומלץ להוסיף את הקישור אליהם מראש ולאחר מכן בפנייה הפנו אותם לעמוד שבו מיקמתם את הקישור אליהם.


בניית עמוד קישורים איכותי

רצוי להחליף קישורים רק עם אתרים רלוונטיים לתחום האתר שלכם.

ליד כל קישור שאתם מוסיפים לאתר הוסיפו גם תיאור קצר אודות האתר שהוספתם.

מומלץ לא לקרוא לעמוד הקישורים בשמות הבאים: links, links-exchange ושמות נוספים מהסוג הזה.

אל תכניסו מעל ל- 30 קישורים לעמוד הקישורים שלכם, דבר זה מרתיע את בעלי האתרים וגם יכול להחשב כעמוד ספאם מצד מנועי החיפוש.