מנוע החיפוש גוגל

מבוא

היום ישנן לא מעט חברות קידום אתרים בגוגל,אז איך הכל התחיל? סקירה של גוגל, החברה ומנוע החיפוש, מאז ועד היום.


חברת גוגל בתחילת דרכה

חברת גוגל היא איגוד אמריקאי שנוסד בשנת 1998 על ידי סרגיי בריין ולארי פייג',בעוד שניהם למדו באוניברסיטת סטנפורד היוקרתית.


חברת גוגל היום

נכון ל30 ליוני 2007, גוגל מעסיקה 13,748 עובדים במשרה מלאה, היא מחזיקה 31 כלים, אתרים ותוכנות ונחשבת לחברה שמרבית האנשים בעולם היו רוצים לעבוד בה.


מנוע החיפוש – פעם

מנוע החיפוש גוגל הוקם על ידי סרגיי בריין ולארי פייג' במטרה לארגן את המידע שברשת, ולעשותו שימושי וזמין לכל אחד בעולם.

אתר גוגל בשנת 1998


מנוע החיפוש – היום

היום מנוע החיפוש של גוגל מקבל כמה מאות מיליון חיפושים ביום בכל מנועי החיפוש, ושירותי החיפוש השונים שהוא מפעיל – בכל העולם.
חברת גוגל מפתחת אלגוריתמים שונים ביניהם הPageRank, הTrustRank ו-PharseRank.


קידום אתרים בגוגל – מדוע ולמה?

מעבר להיותו מנוע החיפוש המוביל בעולם, מבחינת כמות חיפושים ופופולאריות כמובן, מנוע החיפוש של גוגל הוא מתקדם מבחינה טכנולוגית ומאפשר למקדמי אתרים הרבה יותר.

ברשת הישראלית – אין וויכוח. מנוע החיפוש של גוגל הוא זה שצריך להתמקד בו.מעל 80% מהחיפושים בארץ נעשים בגוגל, וכל שאר מנועי החיפוש מתחלקים ב 20%.

מבחינה טכנולוגית – גוגל הוא מנוע החיפוש המפותח ביותר בישראל, הן מבחינת סריקת הרשת ואיתור אתרים חדשים והן מבחינת סידור האתרים לפי אלגוריתם. כשהאלגוריתם מפותח, הוא מותאם יותר לרצון והסתכלות הגולשים, וכך התאמה למנועי חיפוש של אתר עם גולשים תהיה בדרך כלל קלה, והוויתור על ההתאמה של התוכן והאתר לגולשים – יהיה מזערי ביחס לוויתור במנועי חיפוש אחרים.

מבחינה כמותית – גוגל הוא מנוע החיפוש שמקבל את כמות החיפושים הגבוהה ביותר. גם אם קשה יותר לקדם – התוצאות ישתלמו יותר ויביאו יותר גולשים לאתר.